Nova jezikovna aplikacija Kuarki – popotnik med svetovi in besedami

V sodelovanju z mednarodnim konzorcijem partnerjev sta Filozofska fakulteta Maribor in Inter-kulturo razvila BREZPLAČNO aplikacijo »KUARKI – Traveller between wor(l)ds«. Cilj aplikacije je izboljšanje bralne in pisne kompetence večjezičnih otrok.

Ciljna skupina so  v prvi vrsti otroci, ki uporabljajo v šoli en jezik, doma pa govorijo drug jezik, vendar je aplikacija prav tako primerna tudi za uporabo pri pouku tujih jezikov ali pa tudi pri pouku nekaterih predmetov v maternem jeziku. Skozi prebiranje zanimivih in zabavnih zgodb in reševanje nalog mladi bralci urijo svoje jezikovne kompetence, poleg tega pa pridobivajo nova znanja na tematskih področjih človek, življenje, svet in vesolje. Aplikacija je na voljo v desetih jezikih, ki jih lahko med seboj poljubno kombinirate (slovenščina, angleščina, nemščina, hrvaščina, madžarščina, ruščina, romunščina, turščina, litovščina, slovaščina).

Na spletni strani lahko najdete vse pomembne informacije:

–          povezavo na mesto, kjer lahko naložite aplikacijo (android ali Apple),

–          priročnik, ki vsebuje informacije o načinih uporabe aplikacije v šoli,

–          didaktične materiale za spodbujanje večjezikovnosti,

–          povezave, literaturo in druge zanimive projekte, ki se ukvarjajo z večjezičnostjo otrok.

Projekt je podprl Erasmus+, ki je program Evropske komisije. Še en razlog več, da aplikacijo čim prej preizkusite!