Predstavitev JOPa na Univerzi v Helsinkih

Na Univerzi v Helsinkih je 22. in 23. avgusta 2019 potekala konferenca na temo Novo prispeli učenci in jezikovna ozaveščenost pri poučevanju in učenju. Konferenca je bila izvedena v okviru projekta “Meeting in the middle: Multilingual students in preparatory education” (Srečanje na sredini: Večjezični učenci v pripravljani šoli).

Na konferenco sta bili povabljeni tudi Linda Storås, koordinatorka projekta LISTiac, in Mari Bergroth, članica raziskovalne ekipe z Univerze Abo Akademi. Projekt JOP/LISTiac sta predstavili širši akademski javnosti, obenem pa sta poudarili spremembe, ki jih namerava uresničiti projekt znotraj večjezičnih (in enojezičnih) pedagogik.

Cilj konference je bila predstavitev primerov dobre prakse na področju poučevanja in učenja  jezikov ter izsledkov najnovejših raziskav v pripravljalnem izobraževanju. Konferenca je potekala v obliki konferenčnih predavanj ter formalnih in neformalnih predstavitev (plakati).

Več o sami konferenci, ki je potekala deloma v angleščini in finščini, si lahko preberete tukaj.